יום א', א’ בכסלו תשע”ח
    דף הבית  |  למה דווקא שפמ  |  צוות הפסיכולוגים  |  פורום-צוות המומחים  |  טפסים  |  יצירת קשר  
דף ראשי
סוגי האבחונים ומטרותיהם
מאמרים
המלצות וסיפורים
פס קישורים עליון
באנרים
תגובות: 0   צפיות: 551
12:06 (27/01/15) דקל צ'רנר
מי מאיתנו אינו חווה לחץ לפני מבחן?.. לחץ זה ברמה מסוימת עוזר לנו להתכונן ולהתמודד בצורה מיטבית אבל... כאשר הלחץ גבוה מידי אנו מתקשים לבטא את עצמנו ואת מה שלמדנו בצורה יעילה. לצורך התמודדות יעילה עם מבחנים ולמידה החלטנו להקים קבוצה להתמודדות עם "לחץ וחרדה במבחנים" וזאת בשילוב כלי ממוחשב חדשני שנקרא ביופידבק.
12:01 (27/01/15) דקל צ'רנר
טיפול קבוצתי הינו שיטת טיפול לקבוצת אנשים בהנחיה של מנחה מקצועי. היתרון המרכזי הוא בתרומה הטיפולית של חברי הקבוצה. נוכחותם של חברי הקבוצה ותגובותיהם מאפשרים תחושת שייכות , למידה מקבוצת השווים, תרגול דפוסים חדשים בנוכחות עמיתים ועוד הביטים האופייניים למפגש קבוצתי.
11:58 (27/01/15) דקל צ'רנר
זוהי שיטת טיפול חדשנית המאפשרת לעבור תהליך של טיפול פסיכולוגי תוך כדי עשייה. ריחו וטעמו של האוכל מאפשר העלאת זיכרונות והרחבת המודעות לדפוסים אישיים וחוויות שונות מהעבר ובהווה. ההתעסקות עם הכנת האוכל יוצרת אוירה ייחודית של פתיחות ומזמנת למידה ורכישת דרכי התמודדות תוך כדי התנסות בפועל.
אבחון פסיכולוגי
אבחון שמטרתו היא הערכת תפקודו של הילד, תוך התייחסות להיבט השכלי והרגשי. בתחום השכלי נעשית הערכה של היכולת של הילד (IQ) עם התייחסות לקשיים בתחומים שונים. בתחום הרגשי נעשית הערכה של כוחות הילד, יכולת התמודדות עם קשיים והדימוי העצמי תוך התייחסות למקומו וליחסים במשפחה. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוגים ומוכר על ידי משרד החינוך.
תגובות: 0   צפיות: 831
אבחון דידקטי
מטרתו לבחון קיומן של לקויות למידה, להעריך את מאפייני הלמידה של הילד ומוקדי הכוח שלו בתהליך הלמידה ולהתוות דרכי טיפול מתאימות. האבחון נעשה על ידי מאבחנות דידקטיות מוסמכות ומוכר על ידי משרד החינוך.
תגובות: -1   צפיות: -1
אבחון פסיכו-דידקטי
אבחון כוללני המשלב את התחום הפסיכולוגי והדידקטי. האבחון כולל הערכת היכולת השכלית של הילד תוך התייחסות למימדים הרגשיים ומספק תמונה אטרקטיבית ביחס ליכולותיו. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוגים ומוכר על ידי משרד החינוך לצורך התאמות בבחינות בכל הרמות ומסגרות (בנוסף להתאמות לבגרויות).
תגובות: 0   צפיות: 1114
תפסיקו לריב
כמה עצות להורים בנושא מריבות אחים: למה הם רבים? סיבות רבות ומגוונות, אך לרוב הסיבה העיקרית היא רצון למשוך את תשומת לב ההורים, לבנות קואליציה עם אחד מבני המשפחה כנגד בני משפחה אחרים או לחזק את תחושת השייכות והמעמד בתוך המשפחה.
תגובות: 0   צפיות: 136
כיצד לעזור לילד הנמצא במצוקה נפשית
הילד שלך קרוב לך ביותר, אך לא תמיד אתה ער לשינויים המתחוללים בנפשו. הוא עשוי להביע התנהגויות לא אופייניות ואף קיצוניות כתוצאה משינוים ואירועים משמעותיים בחייו. הכוונה לשינויים בסביבת המגורים או הלימודים, לידת אח במשפחה, סכסוך בין ההורים, קשיים בתפקוד הלימודי או החברתי ועוד.
תגובות: 0   צפיות: 221
הילדים שוב לא שומעים בקולנו.....מדוע זה קורה?מה לעשות?
איך זה ייתכן שהילד שלנו הנבון והמקסים פשוט ' מצפצף' עלינו. שוב ושוב אנחנו מבקשים ממנו לא להתחצף / לא לריב עם אחותו / להכין שיעורים / להכנס לאמבטיה – והוא בשלו. אל דאגה. אתם לא היחידים. ילדים רבים אינם 'ממושמעים' ולהלן מספר סיבות להתנהגות זו: - ילדים מונעים פעמים רבות מתוך דחף רגעי. פועלים לסיפוק צרכים מיידיים ומתקשים לווסת את רגשותיהם. - ילדים לרוב לא מודעים למגוון השיקולים והאילוצים של ההורים וסביבתם הקרובה, אשר בגינם הם אינם מקבלים את מבוקשם. בהקשר זה נהוג לומר כי ילדים הם צופים מצוינים אך פרשנים גרועים. - ילדים לעתים קרובות אינם מבינים מדוע אסור להתנהג בצורה אלימה או מאוד לא נעימה. הם בעלי חשיבה אגוצנטרית ומרוכזים בעולמם ולכן נראה להם טבעי או הגיוני להתפרץ או להשתולל כאשר נשללת מהם האפשרות להשיג את מבוקשתם .- לעתים ילדים סבורים שהתנהגותם יכולה לשרת את מטרותיהם. כלומר, הם חושבים שאם הם יבכו, יאיימו או ירביצו, יגדל הסיכוי שיקבלו את מבוקשם. סברה זו פעמים רבות מחוזקת על-ידי ההורים והסביבה הקרובה, אשר נכנעים לדרישות הילד ובכך מגבירים את צפיותיו לתגמול בכל פעם שיגיב בתוקפנות.
תגובות: 0   צפיות: 341
מה זה הפרעות קשב וריכוז?
הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא תופעה מוזרה במקצת ושנויה במחלוקת. מצד אחד זוהי תופעה מובהקת ומצד שני אין הסבר או תיאוריה משותפת לכל אנשי המקצוע. יש הסברים רבים, טיפולים רבים ושונים והרבה מאד אינפורמציה לא נכונה. בעבר חשבו שמדובר בהפרעה של ילדים ומתבגרים אך מחקרים חדשים מראים שההפרעה לא נעלמת עם השנים. מה שכן קורה הוא שהסובלים מן ההפרעה מוצאים לעצמם את הסביבה בה יוכלו לפעול באפקטיביות, לצמצם את המגבלות של ההפרעה ולנצל את היתרונות שלה (אנרגיות מעל הממוצע, היעדר שחיקה בנושאים שמעניינים אותם, נאמנות והתמסרות, תפקוד מעל הממוצע במצבי לחץ, תשומת לב לפרטים, אומץ לב ולקיחת סיכונים, יצירתיות מחשבתית).
תגובות: 0   צפיות: 199
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תגובות: 0
צפיות: 0